Descriere
În perioada 21 – 22 Noiembrie 2026 voi continua cu nivelul doi al pregătirii profesionale pentru persoanele care doresc să devină terapeuți autorizați Phiessences sau propriii terapeuți, dar și terapeuții familiei / rudelor / prietenilor, „Terapeuții casei” . Invit cu drag toate persoanele care doresc să pornească pe acest drum minunat în care susținem persoanele implicate în evoluția personală să își activeze puterile de auto-vindecare și să își vindece definitiv traumele prin conștientizarea, transformarea și eliberarea acestora.
Sunt 10 locuri disponibile.
Vom discuta și experimenta noua generație de Esențe Bach, create de către Andreas Korte cu ajutorului metodei cristalului. Astfel esențe sunt create fără ca florile/plantele să fie tăiate/rupte și în modul acesta esențele conțin energia pură a plantei/florii respective, fără a exista informația durerii.
Vom face echilibrarea Cakrelor cu aceste esențe minunate.
De asemenea, vom experimenta atât energia esențelor pentru a trata energetic anumite dependențe (fumat, dulciuri, muncă, etc) cât și energia ambientală a esențelor create cu energia piramidelor.
Vineri 20 Noiembrie va avea loc o sesiune HLT® – Terapia Holistică cu Lumină.
Această terapie combină efectele benefice ale Luminii, Culorilor, Sunetelor Vindecătoare și Esențelor Vibraționale și acționează energetic. HLT acționează într-un mod pozitiv în procesele psihosomatice și în cazul anxietății, fricii, atacurilor de panică, depresiei, stresului, epuizării, colapsului, crește stima de sine, activează și accelerează procesele de auto-vindecare după o intervenție chirurgicală sau alte proceduri medicale (implanturi sau extracții dentare), ne detoxifică organismul (după radio, chimio terapie, raze X), ajută la tratarea dependențelor de substanțe chimice precum nicotina și alte substanțe recreative, susține sistemul nostru imunitar, aceasta este foarte utilă în perioada prenatală și postnatală, de asemenea, îmbunătățește pielea.
Costul terapiei începe de la 90 euro în funcție de cauza/cauzele care generează afecțiunea.
Există următoarele terapii ale sistemului HLT ®:
🐬Terapie în cazul chimioterapiei, radioterapiei, radiațiilor (Cernobîl) sau expunere la raze “X”
🐬Terapie în cazul diferitelor dependențelor (fumatul)
🐬Terapie în cazul primului ajutor (după război, dezastre naturale-uragane, cutremure, tornade, radioactivitate, șoc, traumă, abuz sexual, frică, deznădejde
🐬Terapie Generală
🐬Terapie după o intervenție chirurgicală
🐬Terapie prenatală și postnatală
🐬 Terapie pentru animale
🐬Terapie pentru culturi agrare
Înscrierea este 600 lei și se face până pe data de 16.11.26.
De asemenea, există și posibilitatea de a participa o singură zi și contribuția este 350 lei.
Înscrierea trebuie să fie în formă scrisă și este necesara.
Nume:
Adresă:
Tel .:
e-mail:
Data:
Semnătura:
Pentru a avea locul cursul este necesar să fie înscrise minim 5 persoane.
În cazul în care cursul nu se ține, din cauza unui număr mai mic de participanți înscriși, persoanelor înscrise li se va returna integral taxa de înscriere.
Politica de anulare: Renunțarea la participare trebuie anunțată cu minimum 7 zile calendaristice înainte de 21.11.2026 și în acest caz se va rambursa 50% taxa de curs. După această perioadă nu se mai fac rambursări, însă dreptul de participare poate fi transferat către o altă persoană.
Pentru a avea locul cursul este necesar să fie înscrise minim 5 persoane.
În cazul în care cursul nu se ține, din cauza unui număr mic de participanți înscriși, persoanelor înscrise li se va returna integral taxa de înscriere.
Sumele de 600 lei, respectiv 350 lei, se achită în contul societății SC ARASIT LOGISTIC SRL, la descriere am rugămintea să completați curs nivel I Esențele Bach și Esențele pentru Dependențe + Esențe de Piramide:
SC ARASIT LOGISTIC SRL
Nr.ord.reg. com. /an J29/821/2006
C.I.F: 18582173
Sediul: Ploiești, str. Găgeni, nr.34, Județul Prahova
în contul:
Cod IBAN RO46REVO0000347902006326
Libra Bank
Sediul: Ploiești, str. Găgeni, nr.34, Județul Prahova
în contul:
Cod IBAN RO46REVO0000347902006326
Libra Bank




